Zevk Yaşamı Nedir? Daha Zevkli Bir Hayat Nasıl Yaşanır?Zevk Hayatı, akla uygun yaşarken, kendi arzularının peşinden gitmesini savunan bir felsefedir. Felsefe, İngiliz filozof Jeremy Bentham tarafından oluşturuldu.

Bentham’ın “zevkler” fikri, yalnızca gerilimin basit bir şekilde serbest bırakılması veya can sıkıntısının giderilmesi değil, aynı zamanda sanat ve müzik gibi daha karmaşık etkinlikleri de içerir. Zevkli bir hayat süren bir insan, zamanını hayatta en çok zevk aldığı şeyi yaparak – örneğin lezzetli yemekler yemekle – geçirirken, aynı zamanda kendisini ve toplumu geliştirmesine izin veren faaliyetlerde bulunur.

Zevk sadece en çok zevk aldığınız şeyi yapmakla ilgili değil, farklı hobiler ve ilgi alanları aracılığıyla zenginleştirilmiş bir yaşam deneyimi yaşamakla ilgilidir. Bu, futbol oynamaktan en sevdiğiniz romanı okumaya kadar her şey olabilir.

Daha Zevkli Bir Hayat Nasıl Yaşanır?

Hepimiz daha iyi bir hayat istiyoruz ama çoğu zaman oraya nasıl gideceğimizi bilmiyoruz. Bu bölüm size bununla ilgili bir fikir verecektir.

Bu bölümde, bir hayatı neyin keyifli hale getirdiğine ve hayatı nasıl dolu dolu yaşayabileceğinize bir göz atacağız.

Daha keyifli bir yaşam sürmenin temel kavramlarını yıkacağız ve hayatımızda gerçekten neyin zevkli olduğuna dair bazı yaygın yanılgıları ele alacağız.

Keyifli bir hayat yaşamanın gerçekten ne anlama geldiğini anladığımızda, bunu başarmaya başlayabiliriz. Mevcut yaşam tarzınızdan aldığınız zevki arttırmanın farklı yollarını keşfedeceğiz ve sizi deneyebileceğiniz bazı yeni şeylerle tanıştıracağız!

Daha Zevkli Bir Hayat Yaşamanın Faydaları

İyi yaşanmış bir yaşam, kapasitelerimizden en iyi şekilde yararlandığımız ve çok çeşitli beceriler geliştirdiğimiz bir yaşamdır.

Bu bölüm, yeteneklerinizden en iyi şekilde yararlanmak için becerilerinizi geliştirerek nasıl daha keyifli bir hayat yaşayacağınızı öğretecektir.

Bu yazıda, daha keyifli bir hayat yaşamak için öğrenip geliştirebileceğiniz bazı becerilerden bahsedeceğiz.

Temel bilgilerle başlayacağız: iletişim. İyi iletişim kurmayı öğrenmek, işten ilişkilere kadar hayatınızın birçok yönü için gereklidir. Her gün dikkatli dinleme, etkili konuşma ve diğer insanların ne dediğini anlama pratiği yapmak için zaman ayırın. Dünyanın iyi iletişimcilere ihtiyacı var!

Zevkli Bir Hayat Yaşarken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Bir Soru

Bir günde tamamlanması gereken uzun bir “olması gerekenler” listeniz varsa, istediğiniz şeye odaklanmak zor olabilir.

İyi bir hayat yaşayıp yaşamadığınızı anlamanın bir yolu kendinize şu önemli soruyu sormaktır: “Ne istiyorum?”

Kendinize bu soruyu sorun ve biraz düşünün. Sonra hayatınızı daha keyifli hale getirecek şeylerin bir listesini yapın. Cevabınızı düşünürken, bu hedeflere ulaşmanın ne kadar zaman alacağını düşünmemeyi unutmayın.

Yorumlar kapatıldı.