Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Sex PozisyonlarıTürkler seks konusunda farklı fantezilere sahip olup aynı zamanda sex pozisyonları ile de zevklerini taçlandırmakta son derece başarılı işler çıkartmaktalar.

Zevkin doruklarına varan çiftler her anın tadını sonuna kadar çıkartmak ve haz sürelerini de arttırmak için çeşitli pozisyonlara başvurabiliyorlar. Çiftler kendilerinin en çok zevk aldığı pozisyonların yanı sıra daha önce deneyimlemediği pozisyonlara da atılabiliyorlar. Genellikle pozisyonlar monotonlaştıktan sonra yeniliklere başvuruyorlar. Türkiye de biz her ne kadar seks konusunda açık bir şekilde ilişki yaşayamasak da gizli saklı olarak diğer ülkeleri aratmadığımız kesin. Özellikle escort camiası epeyce bir arttıktan sonra beyler kaçamak yapmak için fırsat kollar oldular. Bu kaçamaklar çerçevesinde de gördükleri veya hayal ettikleri seks pozisyonlarını partnerleri ile hiç çekinmeden deneyimlemeye başladılar. Hal bu olunca tabi ki çiftler arasındaki bu çeşitlilik daha fazla zevki doğurmuş durumda.

Neden Bayanlar Kaşık Pozisyonunu Daha Çok Seviyor

Akıllara sürekli takılan ve cevabı merak edilen bu sorunu aslında oldukça açıktır. Nedeni gayet net bir şekilde güven duygusunu barındıran bir pozisyon olduğundan dolayıdır. Bilindiği gibi evli çiftlerin hemen hemen yüzde yetmişi aşk dakikalarını yaşadıktan sonra uyuma pozisyonuna geçtiklerinde kaşık pozisyonunu tercih ederler. Kadın erkeğe arkasını dönüp uykuya dalarken erkek de onu sıkıca sarar ve vücutları bir bütün olarak uykuya dalarlar. Uyku süresince bu durum bayana bir güven aşılar. Aşılanmış olan bu güven duygusu seks esnasında da ortaya çıkar ve seks pozisyonu olarak en çok tercih edilen pozisyon olarak hayatımıza girer. Diğer bir pozisyon da yüz yüze bakmanın hazzını veren ve öpüşmeyi bir an bile kesmeyeceğiniz kucak pozisyonudur. Sevgilinizi veya eşinizi kucağınıza alıp ilişkiye girerken ellerini onun vücudunda gezdirmeniz, aynı zamanda onun dudaklarının tadına bakmanız karşınızdaki bayana büyük bir haz verir. Sıra geldi domalma pozisyonu denilen köpek pozisyonuna. Bu pozisyon genellikle cinsel ilişkide biraz baskın olmak isteyen çiftlerin tercih ettiği bir pozisyondur. Erkek bayanın kalça tarafından yaklaşır ve diz üstü pozisyon olan çifti ile ilişkiye girmeye başlar. Elleri belen atmış erkek onu kendine doğru çekerek partnerine hakimiyetin kendinde olduğunu kanıtlar ve kısa bir ege tatminliği de yaşamış olsa kafidir.

Dünya Genelinde Tercih Edilen Seks Pozisyonları Hakkında Kısa Bilgiler

Polonya’da gün yüzüne çıkıp yayıldığı düşünülen koşan at pozisyonu bir süre sonra yayılmış ve dünya çapında her çiftin zevk aldığını bir pozisyon olarak hayatımıza dahil olmuştur. Bu pozisyonda özellikle sandalye kullanan çiftler, kucak pozisyonuna yakın bir ilişki yaşarlar fakat bireyler vücutlarını epeyce bir gergin tutarak ilişkiye farklı bir boyut kazandırmaya çalışırlar. Başka bir seks pozisyonundan bahsetmek gerekirse amazon pozisyonundan bahsedelim. Bu pozisyon Brezilya kökenli olduğu düşünülüyor. Ayakların birbirine kitlendiği, erkeğin sırt üstü yattığı ve bayanın ayakta erkeğin dizlerinin arasında yerini aldığı ve ilişki süresinde hareketin bayanda olduğu bir pozisyondur. Sıra geldi misyoner pozisyonuna. Bir çok çiftin pozisyon olarak tercih ettiği lakin ismini bilmedikleri pozisyondur. Sırt üstü uzanmış partnerinizin bacak arasından pozisyon alan erkek onun yarı gövdesine kadar ilerler ve daha sonra bacak arasından ilişkiye girmeye başlarlar. Bayanın bacakları kırık bir şekildedir ve erkeği çoğu durumda sararak harekete devam ederler.

Oldukça geniş kapsamlı olmasa da bir kaç tane seks pozisyonundan bahsedip bilgisi olmayanları bilgilendirmek istedik. Bu tarz zevk noktasında eğitici yazılar, bilgilendirmelerle hayatınıza ışık tutmak isteriz. Umarım ilginizi çekmiş ve bir deneyim sahibi olmuşsunuzdur.

Yorumlar kapatıldı.