Tek Gecelik İlişkilerde Korunmanın Önemi AnlaşılmalıÜlkemizde çok fazla cinsel yolla bulaşan sağlık sorunlarına rastlanmıyor olması sizi rahatlatmasın. Tek gecelik ilişkilerde korunma çok önemli.

Her birey tarafından anlaşılması gereken konu oldukça açık ve nettir aslında. Cinsel sağlık… Özellikle tek gecelik ilişki yaşayacak olan bireyler cinsel sağlık konusunda çok dikkat etmelidirler. Çiftler arasında bile özenle dikkat edilmesi gereken bu sorun, ücretli cinsel birlikteliklerde sağlığınızı etkileyecek bir olaydır. Yurt dışındaki sağlık sorunları kadar olmasa da ülkemizde de bu tarz sorunlar kimi zaman karşılaşılan durumlar arasındadır. Hatta sağlık kuruluşları, aile hekimleri veya sağlık ekipleri kimi zaman ev ev gezerek bu tarz sorunların önüne geçmek için bilgi vermektedirler. Bilgi sonrasında da hem doğurganlığı dengelemek, bilinçli üremeyi güçlendirmek adına çiftlere, evli bireylere ücretsiz kondom dağıtmaktadırlar. Bilinçli seks deneyimlerinin sayısal oranını arttırmak amaçlı.

Kondom Kullanma Zevk Seviyenizi Düşürmez

Çiftler arasında zevk fantezileri aşamasında korunma amaçlı kullanılacak olan kondom, zevk seviyenizi düşürmez. Aksine daha sağlıklı bir birlikteliğin kapısını açar. Aklınızda sağlık sorunu olarak bir soru işareti barındırmaz. Her ne kadar yüzde yüz koruma özelliği olmasa da korunma şartıyla ilişkiye giren bireylerin sağlık sıkıntısı çekme oranı yüzde birin altındadır. Yani oldukça düşük bir oranda sağlık sıkıntısı çekersiniz. Konu eşiniz veya sevgiliniz olduğunda karşılıklı güven olduğu taktirde sıkıntı yaşanmayabilir. Lakin tek gecelik yaşanan ilişkilerde çok dikkat edilmesi gerekiyor. Bel soğukluğu hastalığı, Hepatit hastalıkları, AIDS hastalığı cinsel ilişki ile bulaşan başlıca sorunlar arasında gelmektedir. Bel soğukluğu sizi hayatınız boyunca etkileyecek bir sorun teşkil etmese de, Hepatit ve AIDS hastalıkları hayatınızı etkileyecektir. Özellikle de AIDS hastalığının bir tedavisi olmadığını, sizi yavaş yavaşa eriterek bitireceğini kesinlikle unutmayınız. Bilinçli bir şekilde cinsel hayatınıza yön verin. Tek gecede yaşayacağınız zevki hayatınız boyunca yaşayın ve seksten mahrum kalmayın.

Zevki Hayatınız Boyunca Yaşama Fırsatını Kaçırmayın

Cinsel sağlık sıkıntılarından kurtulmanın başlıca yolu korunma olduğundan bahsetmiştik. Üreme yani çocuk sahibi olma niyetiniz yoksa eğer kondom kullanmak hayatınızı güvene alma anlamına geliyor. O anki zevke yenik düşüp, hayatınızı riske atmayınız. Zevki hayatınız boyunca yaşam fırsatını elinizde tutunuz. Biliniz ki seks düzenli ilişki her daim yaşanabilir. Ama sağlığınız yerinde olduğu sürece. Zevki, o anlı yaşadığınız hazzı, orgazm keyfini bir ömür boyunca defalarca yaşamak istiyorsanız sağlığınıza dikkat edin ve cinsel sağlık sorunları yaşamamak adına korunun. Bir çok korunma yöntemi olsa da sizin sağlığınızı en etkili şekilde koruyacak olan prezervatif kullanmak olacaktır. Okey ve durex markası da prezervatif markalarından sadece birkaçıdır. Kullanırken de prezervatiflerin kontrol edilerek takılması ve kullanılması da çok dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır.

Yorumlar kapatıldı.