Evli Çiftlerin Eşlerinden Beklentileri Nelerdir?Günümüzde ne yazık ki bir çok neden eşlerin anlaşmasında sıkıntılara yol açmakta. Peki evli çiftlerin eşlerinden beklentileri nelerdir?

Bu soruya elbette net bir şekilde cevap veremeyiz ama bir genelleme yaparak sizleri aydınlatmak isteriz. Evli çiftler ilk günlerinde cicim aylarını yaşıyorlar. Ekonomik krizler, corona virüsler ve daha bir çok nedenin üstünden gelebilirlerse. Bu sorunlar ülkemizi epeyce bir sarsmış durumda. Özellikle bizim ülkemizde pandemi sürecinde evli çiftlerin ayrılıkları epeyce bir artmış durumda. Peki ya bu çiftler neden ayrılıyorlar. Karşılıklı olarak birbirlerinden beklentileri nelerdir? Maddi sorunları olan çiftlerin ayrılık nedeni ilk sırada gelmektedir. Ekonomik rahatlığa sahip olanlar da anlaşamama ve karşılıklı olarak isteklerin yerine getirilmemesinden ayrılıklar yaşamaktalar. Bir sonraki neden de tabi ki yatak odalarında yaşamış oldukları veya yaşayamadıkları zevklerden kaynaklı olabiliyor. Kültür ve Türk örf adetlerinin kısıtlamış olduğu zevkler günümüzde bir çok çiftin ayrılma nedenlerinin başında geliyor.

Çiftler Yatak Fantezilerini Neden Açıkça Dile Getiremiyor

Dini sebeplerin başta olmasından kaynaklı bir çok evli çift yatak fantezilerini eşleri ile açıkça bir şekilde konuşamıyor ve akabinde de arzu ettiği zevkleri yaşayamıyorlar. Buda yatak odalarındaki özel hayatın sorununa sebep oluyor. Özel hayatta bazı zevklerin yaşanmaması sonucunda da çiftlerden biri veya ikisi de yaşamak istediği zevkleri eşlerinden ayrı kişiler ile yaşama kaçamağına çıkıyorlar. Yaşamak istedikleri kaçamaklar sonucunda birbirinden soğuyorlar veya evlilik için aldatma sorunu ile baş başa kalıyorlar. Sırf bazı kalıplaşmış düşüncelerden dolayı eşleri ile fantezi deneyimlerini yaşamayan ve bu seks deneyimlerini de tecrübe etmek isteyen bireyler evlilik dışı ilişkilere yol alıyorlar. Kimi zaman günü birlik geceleri bu ilişkileri yaşarlarken bazen de dost hayatı yaşayarak hayatlarına devam ediyorlar. Açıkça dile getirilemeyen seks fantezilerinin sonucunda da ne yazık ki ayrılıklar baş gösteriyor. Evli çiftler eşlerinden bu tarz fantezileri yaşamak istediklerinde bile eşler arasında sorun oluşabiliyor. Kimi eş dini sebepleri bahane gösterirken bazıları da korkma bahanesinin altına sığınıyorlar. Oysa ki karşılıklı olarak saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde yaşanılacak seks fantezileri bütün sorunlarını çözebilecek güce sahiptir.

Seks Fantezileri Eşlerin Sevgi Bağını Güçlendiriyor

Bir çok uzman görüşün düşüncesine ve araştırmalarına göre eşlerin seks fantezileri aralarında olan sevgi ve aşk bağını güçlendiriyor. Hem monoton bir yaşam sürmüyorlar hem de gün geçtikçe evliliklerine renk katıyorlar. Yatak odasında yaşanan zevkler ekonomik gücünde, günümüzde başımıza gelen istemsiz durumlarında önüne geçebilecek bir numaralı zevk kaynağı olabiliyor. Pandemi sürecinde de görüldüğü üzere evde kaldığımız süreç boyunca bol bol seks fantezileri yapan eşler mutlu bir şekilde hayatlarına devam ederken, yatak odalarında sıkıntı yaşayan ve birbirlerinin arzu isteklerini tam olarak karşılayamayan bireyler farklı sorunlarla da başa çıkmak zorunda kalmıştır. Hayatın bir gereksinimi olan ve bireylerin üreme zevki kesinlikle kısıtlanmamalı. Karşılıklı olarak anlaşma çerçevesi içerisinde bu fanteziler çok güzel bir şekilde sonuçlanabilmekte ve hayatlarına da daha fazla mutluluk katabilmektedir.

Yorumlar kapatıldı.